Woblery Westin. Czym charakteryzują się woblery tego zagranicznego producenta ?

Woblery Westin. Czym charakteryzują się woblery tego zagranicznego producenta ?

9 lipca, 2022 0 przez Doradca HR

Co to jest wobler wędkarski?

Wobler wędkarski to przynęta przeznaczona do wabienia ryb. Może być wykonany z różnych materiałów, takich jak guma, plastik, metal, a nawet pióra. , w zależności od rodzaju docelowych ryb. Najpopularniejsze typy są wykonane z okrągłego, elastycznego materiału, który jest obciążony na jednym końcu dzwoneczkiem lub kawałkiem metalu. Ciężar pozwala przynęcie delikatnie kołysać się w wodzie jak robak.

Woblery Westin – co warto wiedzieć ?

Firma Westin to zagraniczna marka, która na polskim rynku pojawiła się jakiś czas temu. Z ogólnych informacji dowiadujemy się, że marka istnieje już od blisko 50 lat. Jest producentem różnych produktów wędkarskich. Jednym z nich, który cieszy się bardzo dużą popularnością są woblery. Woblery Westin charakteryzują się wysoką jakością i wytrzymałością. Zbierają bardzo wiele pozytywnych opinii nie tylko zagranicznych osób, ale także zadowolonych klientów z polskiego rynku, którzy odważyli się wypróbować woblery nowej marki. Woblery Westin wystęują w kilku edycjach. Są to m.in.: BuzzBite Crankbait, D360, F360, MegaBite DR Crankbait, Sommet, Swim Glidebait, BabyBite SR Crankbait.

W ogólnym rozumieniu woblery wędkarskie różnią się między sobą pod wieloma względami. Można wyróżnić spośród wielu trzy zasadnicze aspekty, które z punktu sposobu łowienia są istotne. Mianowicie, mówi się o poruszaniu się woblera w wodzie, jego wyporności i głębokości schodzenia. Część z nich jest bardziej tonąca, a inne mniej. Mogą schodzić głęboko w wodzie, a z kolei inne będą utrzymywać się tuż przy powierzchni wody. Głębokość pracy przynęty określa jej dobór do gatunku ryb, która będzię brana. W związku z tym wyróżnia się woblery pracujące płytko, woblery pracujące głęboko oraz woblery pracujące bardzo głęboko. Ze względu też na ten podział dzieli się woblery gatunkowo, przykładem są: woblery na okonia, woblery na szczupaka, woblery sumowe, woblery na klenia itp.

Woblery Westin we wszystkich edycjach występują w różnych gamach kolorystycznych. Każdy może wybrać je w wielu odcieniach od ciemnych po jasne. Są woblery w bardziej stonowanych kolorach, a także w bardziej jaskrawych czy neonowych kolorach.

Podsumowanie

Woblery wędkarskie Westin to przynęty m.in. spinningowe cieszące się bardzo dużą popularnością. Firma przygotowała produkty dla każdego typu klienta począwszy od osób dopiero zaczynających swoją przygodę z wędkowaniem, hobbystów czy aż po zawodowców. Ich powodzenie spowodowane jest ich niezawodnością i wysoką skutecznością. Przynęty te bardzo oddają prawdziwy wygląd małych rybek, które stanowią pożywienie dla drapieżników. Tak jak zostało opisane powyżej, woblery różnią się między sobą właściwościami fizycznymi, tak też warto wspomnieć o różnicach występujących w przypadku ich przeznaczenia. Mianowicie, część z nich będzie dobrze się sprawdzać na kamienistych rafach czy przelewach, a także w miejscach gdzie jest silny nurt rzeki.

0 0 votes
Daj ocenę