W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

29 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, zapłacą ci, którzy nie segregują śmieci. Cena za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najbliższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w którym władze miasta proponują zmianę cen „za śmieci”. Przygotowuje się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki cen za odbiór śmieci. Najważniejszym warunkiem są, zdaniem urzędników, wprowadzane przez rząd, coraz większe wydatki związane z tzw. „korzystaniem ze media”. Jak tłumaczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w obecnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli więc te wydatki rosną, muszą wzrastać również ceny za odbiór odpadów.

Luksusem bronienie się natomiast niesegregowanie śmieci. Stawka za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Jednak takie podwyżki mają mieć głównie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości korzystania z takiej opcji, i brak segregacji zacznie zobowiązywać się z znacznie dużymi karami finansowymi.

To nowe podwyżki, które pragną nas z przyszłego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, istnieje teraz gotowy projekt uchwały o podwyżkach za wypoczynek w okolicach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać również większe składki za energię elektryczną i cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę