Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Doradca HR

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie zatem największy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak pochodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać ciekawa forma architektoniczna z szeroką liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz też dojazd do naturalnego światła, co da zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie zarówno odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wstępnym kroku zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w rozwoju bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i działanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Wykonanie rzeczy jest spotkać w II kwartale 2021 r.

– Z pomocy na trudne warunki gruntowe, w wczesnej kolejności grane będą wzmocnienia i zmiany gruntu. Wspólnie z inwestorem będziemy tworzyć nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli wykonać optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i zacząć z prawdziwą budową obecnie na wiosnę. Będzie toż teraz kolejny punkt handlowy w własnym portfolio, więc jestem pewny, że proces budowy przebiegnie szybko i skutecznie, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę