Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

26 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej na drogi Grzybowskiej do przejścia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w tej rzeczy podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk także w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze innym uwzględnieniem restauracji i wsparcia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Przyjemna i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i ograniczonym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i mimo zatok autobusowych zaprojektowano miejscami z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Publicznych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie czasochłonna i rozpocznie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą akcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin oddania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę