Turystyka Trzebiatów

Turystyka Trzebiatów

24 kwietnia, 2020 0 przez Doradca HR

W ostatnich dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się dużo bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy wchodzą miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal cieszą się dużym powodzeniem, ale działa to więcej jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy nawet na Suwalszczyźnie czy w przestrzeniach Mrągowa. Wzrosła i liczbę osób poszukujących mniej popularnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Wolin

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców szlaku było przeprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze otrzymują się i interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i podnosi się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i wspaniałymi mostami w Stańczykach.

Nadal są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Społeczny i piękne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Przystępując do Białegostoku jedna z jego nitek prowadzi w obrotu Łomży. Dobrze na ulicy przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Wolin

Co kilkadziesiąt kilometrów na torze Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie jedynie wzdłuż granicy

Nie jedynie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Często są to po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół wielkich miast. Przypadkami że żyć Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do mieszkań mniej zatłoczonych, ale za to niezwykle malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Część z nas znajdując się w głowy nosi na nauk Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o moc bardziej piękne są Sudety. Bieszczady ponadto nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez wszystek rok liczą na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych zamków na Szlaku Orlich Gniazd, rozciągający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, choć w Starzy lub Pilicy.

Turystyka Wolin

Warto ale narzekać na wycieczce powiedzenie, że „pod latarnią jest głównie najciemniej” i wybrać się momentem w przestrzenie wielkich metropolii. Tam jeszcze mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Wolin

Zapraszamy do odwiedzin serwisu polecającego się inwestowaniem w gospodarkę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę