Sprzątanie  Karlino  zadzwoń 666484444

Sprzątanie Karlino zadzwoń 666484444

19 lutego, 2019 0 przez Doradca HR

Alergia wziewna to niestety bardzo powszechna przypadłość, która zamyka w normalnym funkcjonowaniu. Sposoby są najbardziej uciążliwe – kurz, pył a własne alergeny, wzbijają się w górę i przemawiają do polskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do mycia. Jak sobie z nimi rozmawiać? Podpowiadamy!

Sprzątanie Resko zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich osiągają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a i roztocza. Te jedyne to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze

agd odkurzacze

Nie idzie zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w domu pewno istnieć nawet… wielka! Jak pochodzi z badań, związek z zabrudzeniami oraz bakteriami stymuluje nasz system immunologiczny. Niestety, w sukcesie osób z alergią nawet ta mała ilość może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa również na cerę. Zanieczyszczenia osadzające się na poduszce, narażają skórę osób na wypryski i zaczerwienienia. Jak zatem pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika powinien być spożywany regularnie, nie jest przecież jednej ważnej odpowiedzi, mówiącej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj otrzymuje się, że dwa razy w tygodniu to przynajmniej. Zdecydowanie częściej powinniśmy wziąć za odkurzacz, jeżeli zawieramy w lokalu zwierzęta bądź przedmioty przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych momentów wystroju nie powinno funkcjonowań w porządku alergika – mogą mu jedynie zaszkodzić. Aby odkurzanie było wydajne warto się do niego należycie zrobić. Potrzebny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne przygotowane są ze dodatkowego mikrowłókna, które dodaje im siła na zniszczenia mechaniczne. Ponadto dają wyższą filtrację niż standardowe worki i efektywnie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze lepiej – stanowi w okresie usunąć nawet mikroskopijne cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto zatem zainwestować w współczesnego standardu urządzenia do akcji z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na stronie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest pewne zmienianie pościeli i czyszczenie jej w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. Tylko wtedy giną roztocza i bakterie zalegające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy mieć o regularnym praniu firan, zasłon, narzut a różnych produktów, w których kumuluje się kurz. Nowym zabiegiem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich wielkość oraz aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie wyraźnej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł opracowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Daj ocenę