SKĄD MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST PEWIEN POWÓD

SKĄD MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST PEWIEN POWÓD

17 marca, 2020 0 przez Doradca HR

Najnowsze dane dotyczące ilości osób pod kwarantanną na obszarze miasta i powiatu zadziwiają. Według danej proponowanych przez samorządowców, w centrum są trzy, natomiast w powiecie 10 osób poddanych tej metodzie. Czemu stanowi ich właśnie mało, skoro statystyki w kraju rosną?

– Nie zajmujemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Przejawia się, że w swym mieście, do ostatniej pory, takiego przykładzie nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie odkłada na ściany – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest przygotowane na przyjęcie ogromniejszej ilości osób, jakie musiałyby przejść kwarantannę, natomiast nie potrafiły jej odbyć w domu; na taką sytuacja zorganizowano m.in. pomieszczenia w drinkiem z ośrodków.

Te osoby, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą działać, jednak taka, jak podkreślamy, jest polecana.

0 0 votes
Daj ocenę