Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

29 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu osiedla będą proste po raz ubiegli w współczesnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w momencie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Jak uczy firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w współczesnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na jakimś rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz kolej na zimową przerwę, jaka zostanie oszukana na przygotowanie infrastruktury do drugiego sezonu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego doskonała popularność wśród ludzi i gości jest godna. Wydłużenie wolnego czasu korzystania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to akurat Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i posiadania z alternatywnych źródeł transportu zwykle istniałoby a będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia naszą rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze jakiś bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w współczesnym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z sposobu w porach 15:00 – 19:00, kiedy wchodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W sił tygodnia podział rozciąga się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 także z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w następnym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z organizmu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w następnym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu dokonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został dodatkowo rozszerzony o różną stację i pozostałe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest właśnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można stosować z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę