Rowery miejskie w Kołobrzegu – propozycja dla mieszkańców i turystów stawiających na aktywność!

Rowery miejskie w Kołobrzegu – propozycja dla mieszkańców i turystów stawiających na aktywność!

25 stycznia, 2019 0 przez Doradca HR

Rowery miejskie w Kołobrzegu – propozycja dla mieszkańców i turystów stawiających na aktywność! Kołobrzeg to miasto, w którym w okresie letnim nie brakuje turystów zainteresowanych wycieczkami rowerowymi. Jest to świetny sposób na aktywne spędzenia czasu, zarówno w gronie znajomych, jak i rodziny. Dodatkowe Rowery miejskie Kołobrzeg są dedykowane nie tylko dla turystów – w końcu sprawne przemieszczanie się po mieście jest równie ważne.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

W dobie propagowania czynności proekologicznych, tego typu transport pozwala na ograniczenie emisji spalin do atmosfery, a jednocześnie gwarantuje ominięcie korków. Tych bowiem w Kołobrzegu w godzinach szczytu nie brakuje. Jeśli więc rowery miejskie Kołobrzeg pozwalają na szybsze dotarcie do szkoły czy pracy, dlaczego z nich nie skorzystać!

Kołobrzeski Rower Miejskie – innowacyjny projekt
Innowacyjną metodą na sprawne wykorzystywanie rowerów i jazdę po mieście bez korków jest Kołobrzeski Rower Miejski. Jest to inicjatywa, która powstała 15 czerwca 2017 roku i od tamtej pory cieszy się zaufaniem społecznym oraz sporą popularnością. Kołobrzeg jest jednym z 26 miast w Polsce, które mogą korzystać z sieci miejskich rowerów do wypożyczenia i jednocześnie pierwszym miastem nad morzem, które zaoferowało taką możliwość, również dla turystów.

Dopiero po sukcesie w Kołobrzegu, podobna inicjatywa powstała w Koszalinie. Do dyspozycji zainteresowanych projektem zostało oddanych 135 rowerów miejskich, które można wypożyczać na 13 stacjach. Rowery miejskie Kołobrzeg okazały się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Operatorem i wykonawcą całego systemu została firma Nextbike Polska, która dba o utrzymanie stacji oraz rowerów. Rowery miejskie Kołobrzeg dostępne są w okresie do końca listopada – ponowne wypożyczenie rowerów jest możliwe od 1 marca. W czasie zimowej przerwy rowery trafiają do magazynu i przechodzą niezbędną konserwację, by już wiosną móc wyruszyć na kołobrzeskie ulice.

W jaki sposób można skorzystać z miejskich rowerów?
Korzystanie z projektu rowery miejskie Kołobrzeg wbrew pozorom jest bardzo łatwe i dostępne dla każdego, kto tylko jest tym zainteresowany. Aby wypożyczyć rower, najpierw należy się zarejestrować na stronie internetowej kolobrzeskirower.pl.

Wystarczy kliknąć w podany adres i nacisnąć przycisk „rejestracja”. Dostępna jest również opcja „logowanie”, przeznaczona dla osób które już posiadają konto. Kolejnym krokiem jest podanie danych wymaganych w formularzu rejestracyjnym oraz zasilenie konta kwotą minimum 10 złotych, co jest niezbędne do pełnej aktywacji. Suma ta może zostać zwrócona, o ile klient postanowi jednak zlikwidować konto i nie korzystać z miejskich rowerów. Po rejestracji użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail i SMS odnośnie dokonanej rejestracji i jej poprawnego zakończenia wraz z numerem PIN. Wraz z numerem telefonu będzie on każdorazowo służył do wypożyczenia roweru. Kolejny krok to podejście do stacji wypożyczania i podejście do terminala. Należy nacisnąć przycisk „wypożycz” na ekranie, podać numer telefonu i PIN. Jeśli rower miejski jest dodatkowo zabezpieczony obejmą, jej zdjęcie również jest możliwe poprzez podanie PIN-u. Od tej pory można swobodnie korzystać z wypożyczonego roweru i jeździć nim do woli!

Zwrot rowerów
Rowery miejskie Kołobrzeg po odbytej przejażdżce należy zaprowadzić do jednej z 13 stacji na terenie miasta. Możemy odpiąć rower na jednym końcu Kołobrzegu, a zapiąć go na całkiem innym. Wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka, pojawi się odpowiedni sygnał dźwiękowy, który jest potwierdzeniem prawidłowego zwrotu.

Weryfikacji poprawnego zwrotu roweru można dokonać poprzez aplikację mobilną, logowanie na stronie internetowej kołobrzeskich rowerów czy kontakt z BOK. Może zdarzyć się, że na stacji nie ma wolnego miejsca. Wtedy należy Przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru. Konieczne będzie podejście do terminala, wybranie przycisku „zwrot” i postępowanie zgodnie ze wskazówkami na ekranie urządzenia. Zarówno wypożyczenie, jak i zwrot roweru jest bardzo szybki – można dokonać go w przeciągu zalewie kilku minut!

Ile kosztuje wypożyczenie rowerów?
Okazuje się, że Rowery miejskie Kołobrzeg wcale nie są drogie! Pierwsze 20 minut wypożyczenia rowerów dla każdego zarejestrowanego użytkownika jest w pełni darmowe. Wypożyczenie roweru na 60 minut kosztuje 2 złote, każda kolejna godzina to koszt 3 złotych. Przy trzech i więcej godzinach, koszt wypożyczenia wynosi już 10 złotych.

Cennik jest wykonany w taki sposób, by promować krótkie wypożyczenia roweru – dzięki temu z miejskiej wypożyczalni jest w stanie skorzystać duża ilość klientów. Rowery Miejskie Kołobrzeg obsługiwane przez firmę Nextbike oferują dla swoich klientów jeszcze jedną korzyść. Z systemu rowerów miejskich w Kołobrzegu można korzystać nawet wtedy, gdy posiadamy konto Nextbike nawet w innym mieście i to niekoniecznie w Polsce! Dzięki temu użytkownicy mogą wypożyczać rowery bez względu na to, w jakim mieście się znajdują. Te same wypożyczalnie Nextbike działają między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy nawet w Berlinie.

Zobacz również szpital w Kołobrzegu

0 0 votes
Daj ocenę