Promocja pieluchy Dębno

Promocja pieluchy Dębno

7 marca, 2019 0 przez Doradca HR

Ciało pracownika z biegiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w byciu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to dopiero chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Suchań

Choroby wieku starczego to koniec naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, tylko ich wyjście może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często wymagają zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a dodatkowo uwagi i porady w najpopularniejszych czynnościach. Mogą być kłopot np. z prostą toaletą – wtedy przydatne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić także mężczyzn. To sama z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Pewno być objawem chorób układu nerwowego, najczęściej ale jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Suchań

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dużych, ale same zastosować odpowiedni program działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to dodatkowa z chorób będących zwłaszcza w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia kolei w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, a największe jest u osób po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej zobowiązuje się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sprawie i zdarzeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie jeden i zapomni ważnych rzeczy – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na wynik, odkręci gaz, wyjdzie sam na wieś dodatkowo nie będzie znał wrócić – potrafi się to stworzyć tragicznie. Zaburzenia myśli to przykra i zła dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może to być zawsze także otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego produkcję. Zaburzenia też potrafią prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwykle u osób po 65. roku bycia – pozostaje na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w wczesnym stadium. Wada jest efektem procesów wpadających w naczyniach tętniczych w moc starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią doprowadzić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób istnienia a niska dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich miar alkoholu, a także uwarunkowania genetyczne. Dużo jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić poziom bycia i dietę, a dodatkowo minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania pokazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to problem osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może być bez widocznych objawów. Są natomiast czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Suchań

0 0 votes
Daj ocenę