Prawdziwe oblicze chałupnictwa

Prawdziwe oblicze chałupnictwa

4 stycznia, 2018 0 przez Doradca HR

Ważnym problemem jaki pojawia się na rynku pracy jest problem pracy w domu tzw. chałupnictwo. Jak wiadomo współczesny rynek pracy jest trudny, ciągłe informacje o kryzysie, rosnące bezrobocie, prywatyzacja zakładów pracy to nie łatwa rzeczywistość dla pracownika.

Oferty pracy jakie możemy znaleźć w gazetach, internecie są rożne najczęściej nieaktualne lub śmieszne ponieważ osoba która oferuje prace młodym dziewczynom z możliwością zakwaterowania i wysokimi zarobkami nie napawa optymizmem i możliwością podjęcia moralnego zajęcia. Lecz z pośród innych ofert w świetlistych blaskach wyłania nam się oferta idealna w domu bez szefa który kontroluje i wywiera presje.

Praca w dowolnych godzinach pracy więc odpada wczesne wstawanie, mecząca jazda do pracy w deszczu czy śniegu. Toż to ideał pracy w domu wygodnie przed telewizorem. Wizja skręcania długopisów, nawlekania koralików siedząc wygodnie na kanapie i od czasu do czasu popijając kawkę.

Takie wyobrażenie jest swoistym sidłem, które zakłada na nas nierealny pracodawca. Z opinii wielu osób można poznać różnorodne metody jakimi posługują się tacy pracodawcy. Jedno jest pewne oni na tym zarobią kosztem ludzi krótszy dla jakiegokolwiek zarobku zgodzą się na niekorzystne warunki.

0 0 votes
Daj ocenę