Praca zdalna-obiekt marzeń czy pułapka?

Praca zdalna-obiekt marzeń czy pułapka?

4 stycznia, 2018 0 przez Doradca HR

Wiele osób postrzega pracę zdalną jako wymarzoną formę aktywności zawodowej. Główną cechą charakterystyczną pracy zdalnej jest możliwość wykonywania jej w domu.

W ten sposób można pracować będą pracownikiem konkretnej firmy, w której wcześniej na przykład pracowało się w tradycyjnym systemie. Można też być tzw. wolnym strzelcem czyli osobą, która wykonuje zlecenia dla różnych podmiotów a współpraca zwykle opiera się o umowy cywilnoprawne albo wolny strzelec posiada działalność i wystawia faktury. We wszystkich przypadkach freelancer pracuje w domu i nie musi udawać się na 8 godzin do firmy.

Taka praca ma liczne zalety. Nie tracimy czasu ani pieniędzy na dotarcie do pracy. Możemy pracować w takich godzinach jak sami sobie ustalimy. Wreszcie nie mamy nad głową szefa tylko sami wybieramy sobie zleceniodawców. Jeśli współpraca z danym podmiotem się nie układa nie musimy podejmować kolejnych zleceń. Praca zdalna daje dużą swobodę jednak ma też wady.

Do wykonywania takiej pracy nie każdy się nadaje bo trzeba mieć dobrą organizację pracy i wysoką motywację wewnętrzną. We własnym domu zawsze znajdzie się wiele czynników rozpraszających, które sprawiają, że odkładamy zadania na potem. Minusem jest także brak kontaktów społecznych oraz mieszanie się sfery prywatnej z zawodową.

0 0 votes
Daj ocenę