Praca sezonowa

Praca sezonowa

4 stycznia, 2018 0 przez Doradca HR

Praca jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, wszyscy chcieliby mieć wymarzoną i dobrze płatną pracę. Niestety Praca nie zawsze sprawia satysfakcję i zdarza się, ze chodzimy do niej jak na skazanie i często nie jest wcale dobrze płatna. Bezrobocie w Polsce to uciążliwy problem i nic nie wskazuje na t, że jego rozwiązanie szybko nastąpi.

Praca sezonowa to dla wielu osób nie mających stałego zatrudnienia jedyna alternatywa na zdobycie gotówki. Dodatkowo praca sezonowa umożliwia zarobienie „ paru groszy” w okresie wakacyjnym uczniom czy studentom. Co roku w okresie wakacyjnym firmy poszukują pracowników do pracy sezonowej jednak decydując się na taka pracę powinniśmy być pewni oferty gdyż na rynku jest wielu oszustów, którzy chcą zatrudniać jedynie na czarno, a zdarza się, że zarobionych pieniędzy nigdy nie zobaczymy. Dlatego tak ważne jest dokładne przestudiowanie oferty. Praca sezonowa może być także dodatkową gotówką dla osób pracujących na etacie ale mających urlop i chcących ten urlop wykorzystać jako źródło zarobku.

 

Praca sezonowa może być to praca przy rozdawaniu ulotek, może być to praca nad morzem, zastąpienie pracownika dopóki ten nie wróci z urlopu czy praca w markecie w okresie wzmożonej intensywności klientów. Praca sezonowa to także zbiory przykładowo czereśni, wiśni, truskawek, jabłek, śliwek i innych owoców oraz warzyw ( na przykład wykopki ziemniaków na jesień ). Praca sezonowa to także praca na budowie w zależności od stawek można naprawdę dobrze zarobić. Praca na budowie to jedna.

Praca sezonowa to także wyjazdy za granicę często w okresie wakacyjnym poszukuje się pracowników do zbiorów Polacy bardzo często korzystają z tej możliwości i wyjeżdżają, aby zarobić nie rzadko spore pieniądze. Oferty pracy sezonowej należy szukać w gazetach można także poszukać w urzędzie pracy na tablicy gdzie zamieszczane są oferty pracy można dowiedzieć się także z radia lub telewizji. Jednak najczęściej korzysta się z internetu.

Pracodawcy z Polski jak i za granicy często reklamują się na odpowiednich stronach czy forach. Proces przyjęcia do pracy sezonowej wygląda tak samo jak proces przyjęcia do normalnej pracy na etacie. Po zlokalizowaniu ciekawej oferty wysyłamy CV czekamy aż ktoś zainteresowany naszą ofertą skontaktuje się z nami potem następuje rozmowa z kandydatem omówienie warunków i można przystąpić do pracy.

Praca sezonowa przy zbiorach zwłaszcza w Polsce nie zawsze wymaga CV idziemy do gospodarza pytamy się czy potrzebuje pomocy przy zbiorach jeśli tak zdarza się, że w tym samym dniu bez żadnych formalności możemy rozpocząć pracę.

Jak już wspominałem praca sezonowa może być alternatywą dodatkowego zarobku dla uczniów, studentów lub osób nie mających stałego zatrudnienia. Z pewnością warto zainteresować się tym rodzajem pracy.

0 0 votes
Daj ocenę