Poczta kurier Zakopane zamów online

9 października, 2019 0 przez Doradca HR

Z powodu wysokiego rytmu życia i większej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Skała jest bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Skała

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas a także nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Skała zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki gdzieś na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek każdego miesiąca warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy również korzyści z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas siły, zwłaszcza jeśliprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych okazuje się niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy potrzebujemy przesyłać duże ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty przesyłki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc wysokość przesyłki oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Skała chce by wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być przygnieciona przez pozostałe paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Skała odbierając paczkę musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym dobrze jest myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Skała .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę