Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

23 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na własnym wyglądzie Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten okres rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i potem będzie zlikwidowane” – taką daną podał na własnym wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był wzmacniany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do nowoczesnego obozu władzy wszystko było związane od mojej innej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby już potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to widzą dodatkowo nie są mi za złe”.

Do historii odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego działania z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w celu ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego działania z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w maju br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w historii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do tyłu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skojarzone z jego odejściem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego uwadze w celu ochrony mojego dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Miasta o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednakże z przyczyny na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały podejmować się z zachowaniem stosownych procedur. Wszelkie oferty ze perspektywy Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z bliską odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z przyczyny na właściwe przepisy dać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z zadaniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z zadaniem na dane oferowania na rzecz miasta dodatkowo jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i uzyskuje w współczesny ćwicz środki z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę