Piasek Kwarcowy Wałcz

Piasek Kwarcowy Wałcz

10 kwietnia, 2019 0 przez Doradca HR

Nie z dziś wiadomo, że proste, i przy tym zgodne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, jaki znajduje szerokie zastosowanie, nie ale w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce uważają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest ostatnie nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Wolin

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego doskonała wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy odznacza się największą mocą na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego tworzy się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Wykorzystuje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Dodatkowo jest wówczas wątek na tyle popularni i dostępny, że gra się go ponad do pracy zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Wolin

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie zdobył nie dopiero na placu budownictwa, lecz i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do robienia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, albo chociażby w tworzeniu biżuterii i innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego zdarzają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Wolin

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową mocą i dlatego idealnie przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, nadajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Wolin

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych dokładnie zalet można je kojarzyć także we pomieszczeniach, kiedy a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w dziedziny nie ale ze naszego wielkiego zastosowania, lecz i nieograniczonych możliwości atrakcyjnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele nowych wersji kolorystycznych, dostosowując tym jedynym posadzkę do lokalnych potrzeb oraz marzeń o tymże jak powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że pewną spośród ważniejszych przestrzeni jest i ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia budowie i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Wolin

0 0 votes
Daj ocenę