NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

9 stycznia, 2020 0 przez Doradca HR

Następny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Nie w jednym z przypadków 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze ułatwią jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Plan działania autorów jest niezmiernie odpowiedni. Dzwoniący oszust poleca wydać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, jaki się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy znajdują swoje ofiary wśród osób starych, które wydają w ten forma oszczędności całego życia. Związanie jest zwykle przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na różne rodzaje. Przeważnie istnieje zatem historię mająca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej daje się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Droga jest świadomość seniorów i nieustanne przypominanie o problemie. Nie we wspomnianym przypadku do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta posługująca się za córkę z sprawą o pieniądze. 21 tysięcy zostało przekazane kurierowi. Niestety „córka” wykazała się oszustką.

– Pamiętajmy, gdyby nie dopuszczać do domu innych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na dane konta. Gdy ktoś informuje nas o jakimś zajściu w grupie prosimy zadzwonić i uznać taką wiedzę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę