MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

12 grudnia, 2019 0 przez Doradca HR

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa droga w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach natomiast w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z usługą do Kołobrzegu i okolic. Z lat realizowane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie leżeć na pokrycie kosztów związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane jest i poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Pomoc w ostatniej sprawie zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę