lombard, życie pod zastaw Głogów  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Głogów zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Doradca HR

Czy jest punkt, gdzie jest szansa złapać świetne okazje? Pozyskać wyjątkowe obiekty, które nie są spotykane gdzie indziej? W rzeczy samej, taka lokalizacja istnieje i bywa nią każdy komis, jaki tylko znajdziecie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu spotkasz zróżnicowany asortyment, w każdym z nich możesz nabyć inny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto poznawać lombardy, zwłaszcza jeśli jest się zbieraczem, hobbystą albo po prostu poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Leśna zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów bywa naprawdę odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, ponieważ nasze początkowe perypetie z lombardami w rzeczy samej nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to pamiętają, to pierwsze lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia miejscami do odwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, nieciekawy właściciel, który siedział za ladą i obserwował nasz każdy gest, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich momentach chciałoby się siedzieć tam dłuższą minutę i wybierać coś? Na pewno osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w wielkiej opresji i poszukuje tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Leśna zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś ma myśl, że w komisie miał szansę kiedyś uzyskać jakąś ciekawą kwotę za sprzedaż albo kupno, to błądzi. Właściciel niezmiennie miał ochotę nabywać w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, korzystając z tego, że ludzie nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Szczęśliwie takie czasy już minęły, a nasze lombardy przeszła moda z zachodu, która miewa nieco inne nastawienie do tematu, więc mamy szansę śmiało odwiedzać takie lokalizacje, których jest coraz więcej. Obecnie spora część komisów jest nawet przestronna. Zwraca się uwagę o to, żeby klient czuł się dobrze oraz żeby miał szansę coś wybrać. Wszystkobywa dość uporządkowane, żeby bez stresu móc obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Leśna zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może trochę do początku, czyli tego, czy w komisach są tylko wiekowe przedmioty, czy też jakieś nowiutkie oraz interesujące i może niekiedy niezmiernie cenne? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeśli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Bez owijania w bawełnę, żeby określić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby znaleźć jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też odszukać różne rupiecie, typu zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do naprawy. Z tego powodu znajdując się w komisie, należy być uważnym.

Co możemy interesującego zlokalizować?

W komisach można odszukać praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak duży jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Bo przecież możemy spotkać komis tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeżeli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w komisie mamy szansę na zakup ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy obejrzeć przedmiot, poznać jego obrażenia, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być także szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich przedmiotach nieco zyskać. Możemy przecież nabywać przedmioty używane i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Leśna zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy duszę biznesową. Starczy tylko poszukać w sieci i szukać sąsiedzkich komisów. Następnie od czasu do czasu można pójść do nich oraz wyszukiwać rzeczywiste perełki.

Lombardy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeżeli mamy jakąś wielką miłość i kolekcjonujemy różne interesujące przedmioty, to w komisach możemy właśnie odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i różne inne obiekty. Ot tak musimy wiedzieć czego i gdzie poszukiwać.

Wolne w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w markecie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo przeglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą przygodą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Niekiedy wpadniemy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę bardzo ekscytujące, jakie opowieści są związane z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc czasami komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, lecz niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Leśna zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Daj ocenę