Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca HR

cena ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było rzeczywiście małej opłaty za baryłkę. Faktem stał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także dużą różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w treści nie była naprawdę trudna miesiąc po miesiącu. Czym toż jest wykonane? Spadkiem popytu, który pochodzi z epidemii koronawirusa, a też kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim zaś trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w kolejni producenci ropy naftowej porozumiały się w spraw redukcji wydobycia surowca, wtedy nie zmieniło to wszystkiej rzeczy na wszystkich rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W skutku na rynku mamy wielką nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wymienia się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od wartości na rynku kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia znaczone są wyżej od tych, które kończą się szybciej. Powstaje i problem z magazynowaniem surowca, który nie jest polecany. Na jednych tankowcach aktualnie gromadzi się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe obecna sytuacja jest idealną możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zmuszający do dostawy tego środka z dodatkowym miesiącu. Oczywiście w niniejszym fakcie trzeba zajmować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale same możliwość uzyskania transportu surowca. Jednak więc nie jedyna możliwość, aby zacząć zasługiwać na stokach i wzrostach cen ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja zmusza do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne wartości są bardzo niskie, jednak z okresem bardzo wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo wychodzić z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemie będzie stopniowo otwierana i tymże samym wartość ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma te wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka dobrych sposobów, by handlować ropą, w niniejszym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na różnicę. Można te inwestować w treści naftowe, w ETF-y lub ponadto w ropę naftową MLP. Jedynym lekarstwem jest mienie z budowy internetowej Oil Profit, która ułatwia handlowanie z partnerami z wszelkiego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by otworzyć swoich ról. A ofert są ogromne, ponieważ wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami firm na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym szczególnie istotną działalność na świecie. Nic nie wskazuje na to, aby w najszybszych latach czarne złoto było stracić na miejscu. Zatem nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Daj ocenę