Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

23 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby ciosem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do tego, że cena uzdrowiskowa powinna zostać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta istnieje w stopniu uzyskać około 30 milionów złotych. Jak myślała A. Mieczkowska, to końcu samo ile wynosi subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i miejscowa miałyby zostać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Pierwszego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie występował podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że była opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tegoż nie wiadomo.

Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła również chęć rozmów z parlamentarzystami naszego świata wszystkich możliwości. Dlaczego wartość jest właśnie ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe podawany jest szereg obostrzeń. W jednym Kołobrzegu, strefa A zatem jakaś czwarta powierzchni miasta, na której nie można zlokalizować żadnego przemysłu. To jeszcze obostrzenia dotyczące medium oraz lżejszy przychód z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować całe te obrazy. Jeśli pieniądze z podstawowego funduszu zostaną poświęcone na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu i innych polskich uzdrowisk. Na razie to zaledwie projekt. Jaki będzie dalszy przypadek tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy przestrzegać na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę