Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

23 stycznia, 2019 0 przez Doradca HR

Potwierdzenie ciąży u pań jest przeważnie rezultatem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo spotnienie okresu nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Ginekolodzy przeprowadzają także wszystkie dodatkowe badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Natomiast pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże chcielibyśmy dowiedzieć się o swojej ciąży trochę wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zapłodnienia.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim ginekolog dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić także badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę