Jakie dokładnie warunki należy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Doradca HR

Wiele osób marzy o zdobyciu kredytu, który pozwoli na uzyskanie swojego mieszkania, domu i zdobycie wreszcie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młodzi dążą do posiadania swojego kąta, jednakże aby dostać kredyt, należy spełniać kilka warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Taki kredyt dostać może osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a wiele banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania kredytu, m. in. atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy również od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają aby spłata ostatniej raty przypadała maks. pomiędzy 75 a 80 r. ż. Bardzo ważna jest też historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie udzielony osobie mającej złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na minimalne sumy. O tym trzeba pamiętać!

Wysokość kredytu i decyzja o jego przyznaniu zależna jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy bardzo niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ kredytobiorca może posiadać kłopot ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę też liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu kredytobiorcy, i wysokość wziętych w danej chwili kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze na koniec, że dużą szansę na taki kredyt posiada osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi znacznie niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę