Jak zacząć zarabiać na blogu?

Jak zacząć zarabiać na blogu?

4 stycznia, 2018 0 przez Doradca HR

Blogosfera rośnie w siłę, a reklamodawcy coraz chętniej współpracują z blogerami. Na rynku pojawia się też mnóstwo osób chcących wykorzystać dobrą passę internetu, jednak nie wszyscy wiedzą jak się do tego zabrać.

Początkujący blogerzy często stawiają na pierwszym miejscu pieniądze, a nie tworzenie dobrej treści i budowanie społeczności, przez co, paradoksalnie, nie mają szans na jakikolwiek zarobek.

A więc co zrobić żeby jednak coś zarobić? Przede wszystkim stworzyć dużo tekstów i zadbać o wygląd bloga, aby przyciągnąć czytelników. Oczywiście kiedy się już ich przyciągnie należy też utrzymać przy sobie społeczność przez systematyczne dodawanie nowych treści.

Kiedy licznik unikalnych użytkowników zacznie pokazywać trzycyfrowe liczby, można zacząć myśleć o zarabianiu. Warto dodać na bloga zakładkę „Współpraca” i zamieścić tam profesjonalną, rzetelną ofertę reklamową łącznie z e-mailem, na który mogliby pisać potencjalni reklamodawcy.

Warto pamiętać o tym, że aby zarabiać prawdziwe pieniądze nie warto schylać się po drobne, które proponują kompletnie nieznane firmy produkujące rzeczy kompletnie niezgodne z tematyką bloga.

0 0 votes
Daj ocenę