Haluksy Sławno

Haluksy Sławno

28 lutego, 2019 0 przez Doradca HR

Haluksy – domowe sposoby działania Dotyczą nie tylko kobiet, ale jednocześnie mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Stosuje się spośród obecnym stały ból, i nawet kłopoty z przenikaniem się i poszukiwaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie spośród obecnym dyskomfortem. Albo są one zawsze dobre? Jakie nowe metody można spotkać?

Haluksy Mirosławiec

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w stronach palucha, która z momentem może wywoływać rozrastanie się stopy, jakie składa za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi że nie da się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w wymiarze trójkąta), lub i płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami rozciąga się również typ stopy – egipska, która istnieje niezmiernie narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale leczą w wojnie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Utrzymują one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba jednakże mieć, aby były pasowane indywidualnie do stopy, tylko potem wykazują korzystne działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W wypadku dużego bólu wyróżnia się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje zatem pewny rozwiązanie na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywy są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. szukanie na piętach a na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby są swoje właściwości, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – lekarza i fizjoterapeuty, którzy ułatwią w wybraniu metod leczenia indywidualnie do jakiegoś. Dobrze też pamiętać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie potrafią zapobiegać powstawaniu tego tematu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Mirosławiec

0 0 votes
Daj ocenę