Facebook odnotował spadek dochodów

Facebook odnotował spadek dochodów

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca HR

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook zapisałem na starcie roku najwolniejszy kwartalny wzrost od przejścia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 przekładają się m.in. na całe spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, iż w wczesnym kwartale ostatniego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To wspaniali wzrost rok do roku (w wczesnym kwartale 2019 r. koncern świadczył o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do gustu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, że w tych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” cen oraz popytu na reklamy.
Przedstawiciele Facebooka odmówili znalezienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W końcach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do współpracy wiadomości prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo wykonywanych z wykorzystaniem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w wielu sukcesach nie monetyzuje. Jednocześnie w sektorach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w dużym segmencie reklamy.

W marcu z usług Facebooka korzystało 2,6 mld aktywnych w czasie miesiąca użytkowników. Więc o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Grupa osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do gustu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób zastosowało w marcu z przynajmniej jednej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. Więc o 11 proc. więcej, niż w niniejszym tymże czasie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w dyskusji z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana spośród nią konieczność tworzenia w lokalu przez wiele osób przemieszcza się na krótsze przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy lub małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były zużywane do transmisji wydarzeń robiących się w dziedzinie pozawirtualnej, obecnie stosowane są przez nauczycieli, sektor gry i organizacje religijne. Obecnie z usług tego typu ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera spory pomysł na Facebooka i wyraził swoje zaniepokojenie tym, że koniec nią wywołany może potrwać dłużej, jeśli zniesienie wpisanych w wielu miejscach obostrzeń nastąpi zbyt szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka prowadzi swoje cele zawodowe zdalnie.

zobacz również Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego

0 0 votes
Daj ocenę