Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

3 grudnia, 2019 0 przez Doradca HR

To wspaniała relację także dla lokatorów jak również turystów wypoczywających w naszym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest stać w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć że same powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma zostać utworzona poczekalnia oraz hol, do jakich osiągać będą toalety. Rozważona ma zostać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże pomieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne także z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli chodzi o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla kobiet niewidomych i min. dwa pola do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są stać w całości dobrane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami tworzy być zdeterminowana w rozwoju 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przedstawiony do gruncie w 1910 r. Obiekt uważa się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako zwykli i potrzebujący modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Znajdują się w nim jeszcze kasy i problemy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie istnieje w całości przystosowany do potrzeb osób o niskich możliwościach interesowania się.

0 0 votes
Daj ocenę