Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

23 listopada, 2019 0 przez Doradca HR

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to potężne założenia rewitalizacji przestrzeni publicznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w współczesnej propozycji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską i wyposażenie celów w sprzęt i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie lokalnej społeczności do unii zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i da bardziej atrakcyjną formę bycia czasu wolnego, np. na ciekawym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze pochodzą z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w branży fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grup i obszarów miejskich i prostych”.

– Środki na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. To to cel nowości w Starninie – mimo pozytywnej opinii – nie mógł wykorzystać spośród usłudze UE ze względu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego wysoce się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę