Drzewka Bonsai Bobolice

Drzewka Bonsai Bobolice

16 lutego, 2019 0 przez Doradca HR

O tym, że Japonia słynie z drzewek Bonsai wszyscy słyszeli. Jednak ujawnia się, że średnio co drugiego czytać o Bonsai, oglądać, a nawet hodować, oraz co drugiego zobaczyć na domowe oczy Japonię przesiąkniętą kulturą Bonsai. Czy drzewka Bonsai tak są częścią kultury Japońskiej gdy się powszechnie sądzi, czy tylko my Europejczycy jak myślimy Bonsai więc z razu przychodzi nam do głowy Japonia?

Drzewka Bonsai Szczecinek

Drzewka Bonsai istotne wiedze

poczta kwiatowa

Rzeczywiście, ci jacy starzy w Japonii mogą zapewnić, że drzewka Bonsai można napotkać na jakimkolwiek kroku. Ważna je odkryć w witrynach sklepowych, restauracjach, przedsiębiorstwach i wszędzie w tych miejscach drzewko Bonsai nie tylko ma znaczenie zdobić ale też podnosi prestiż firmy. Bonsai królują także w parkach zarówno tych przy świątyniach ale też przy zwykłych domach i w utrzymaniach. Przy wpisaniu do budynku można np. spotkać częstokroć całą kolekcję miniaturowych drzewek są to m. in. śliwy, sosny, klony i miłorzęby, a i złocienie.

Drzewka Bonsai z Japonii - Poradnik o Bonsai w czterech porach roku

Jeśli w Japonii chcielibyśmy nabyć drzewko Bonsai wtedy nie korzysta z tymże trudniejszego problemu. Wybór istnieje rzeczywiście wspaniały, że niełatwo byłoby się zdecydować. Przekrój cenowy ponadto stanowi godny, ponieważ cena Bonsai zależy nie wyłącznie z wieku drzewka ale jeszcze z ręki mistrza. Tak dlatego za drzewko Bonsai możemy zapłacić z kilku dolarów do kilku tys. dolarów. Narzędzia oraz urządzenia do budowania drzewek Bonsai dodatkowo można nabyć bez większego problemu. Jest ich wszystkie mnóstwo w biznesach ogrodniczych a przy ogrodach botanicznych. Najlepiej jednak dokonywać zakupy na koncertach przedświątecznych, bowiem to oczywiście tam skorzystać można z porad prawdziwych fachowców i fachowców w wartości Bonsai.

Jedną z większych przyjemności jakie można podziwiać jest doskonałe drzewko Bonsai w ogrodzie samurajskim Ritsurin w Takamotsu na wyspie Shikoku. Historia mówi, że Szogun lenari Tokugawa podał w 1832 r małe drzewko panu Yorihiro Matsudaira, który umieścił je ponad stawem. Dziś sosna jest starym i mocnym drzewem, która tworzy zachwyt turystów.

Kiedy wyglądamy na drzewa będące w przyrodzie nie odda się nie zauważyć naturalnych zmian, które wymusza zmieniająca się pogoda. Ponieważ drzewko Bonsai istnieje taką miniaturką drzewa występującego w istocie, będzie i świadkami zmian, przede wszystkim jeśli szuka o koronę drzewka. Pielęgnując Bonsai przebywamy w zachodzącym procesie będących po sobie pór roku. Zaczynamy lepiej wiedzieć otaczający nas świat i działamy go inaczej niż raz.

Zimą wszystkie filgramowe gałązki są szczególnie widoczne i dają wrażenie jakby je ktoś naszkicował ołówkiem. Przycinanie tych gałązek w znaczącym czasie sprawi, że Bonsai będzie posiadał własną głębię, którą będzie pisać cale mnóstwo takich malutkich gałązek.

 

Wiosną pąki na drzewku powoli się otwierają. Pojawia się dodatkowy kolor ? jasnozielony, który tworzy, że polski Bonsai zupełnie inaczej wygląda. Teraz kiedy roślina wypuści lada dzień nowe, jasnozielone liście, jest wyjątkowo podatna na nocne przymrozki, a czyli nie ma co się iść z odkrywaniem rośliny.

 

Latem Bonsai przybiera jeszcze inny kolor. Jest wówczas prosta zieleń. Całość formy sprawia silnie rosnącego drzewa w swojej pełnej okazałości. Wykazuje dużą zgodę na sposoby, jakie wymagamy przygotować, a jakie są niezbędne. Właśnie wtedy kiedy drzewko zawiera sporo energie musimy usunąć za wysokie liście, które psują formę i za długie pędy.

Jesienią oraz przechodzimy do robienia z pełną paletą barw. W relacji od wyboru są to kolory typowo jesienne od różnorodnych pomarańczy po wszystkie odcienie brązu. Atrakcją stanowi wówczas, iż im słoneczniejsze lato, tym większe kolory drzewko Bonsai przybiera wraz z przyjściem jesieni.

By nie popełnić żadnego błędu podczas całorocznej pielęgnacji Bonsai został stworzony specjalny kalendarz, który umiejscawia wszystkie potrzebne zabiegi, których należy dokonać przy pielęgnacji drzewka Bonsai w czasie, a i ułatwi zwłaszcza początkującym Bonsaistą krok po kroku wykonać niezbędne czynności.
Pielęgnacja drzewek Bonsei w drugich porach roku:

Styczeń

To typowy okres. Trzeba uważać aby temperatura dobra nie przekroczyła +10 stopni. Przebywamy w owym stanie wystawiania drzewka na ogromne promienie słoneczne bo potrafi więc się skończyć popękaniem kory. Te drzewka, jakie zostały zabezpieczone przed mrozem powinny posiadać stale wilgotne podłoże. Przecież te drzewka, jakie nie zostały osłonięte przed mrozem podlewamy tylko wtedy kiedy jest temperatura dodatnia.

Luty

Ostatnie maj w jakim potrafimy zacząć wspominać o przesadzaniu. Czyste i odporne na mróz drzewka z białymi końcówkami korzeni możemy przesadzić, ale nadal trzeba myśleć o tym, aby zabezpieczyć je przed mrozami. Gdyż w lutym drzewka zajmują się z zimowego snu więc wymagają pamiętać niemało dużo wilgotno. Nie możemy ich zawsze przelać. Obumarłe pędy możemy usunąć wraz z większymi konarami. Miejsce po cięciu należy posmarować specjalistyczną maścią aby już się zabliźniły. Dopóki trzymają mrozy nie wolno nam wykonywać zabiegu drutowania, ale gdy właśnie gałązki staną się bardziej elastyczne to dochodzimy do wykonywania drzewka poprzez drutowanie.

Marzec

Ostatnie miesiąc, w jakim potrafimy jeszcze dokonywać cięć. Powiększające się pąki na drzewku Bonsai będą gwoli nas informacją wspominającą o tym, które gałęzie nie obumarły. Obecne na których nie ma pąków to wycinamy, jednak ostatnie z pąkami przycinamy do dobrej długości. W marcu możemy również drzewko przesadzić jeśli stary tego środku nie wykonywaliśmy. Możemy również zacząć drutować natomiast w technologia bardzo wrażliwy, żeby nie poobrywać pąków. W marcu także sprawdźmy czy nie pojawiły się na drzewku jakieś szkodniki, gdyby oczywiście to chodzi zacząć walkę z nimi.

Kwiecień

Jeśli jeszcze występują przymrozki to chodzi drzewka chronić przed nimi. Możemy także przyciąć drzewka liściaste. Przy iglastych z przycinaniem należy się wstrzymać do czasu, aż ich małe tegoroczne pędy dojrzeją. A w kwietniu możemy zacząć drutować drzewka iglaste, a na drutowanie drzewek liściastych istnieje obecnie za późno.

Maj

Te drzewka, które wypuściły młode pędy możemy zacząć zasilać specjalnymi nawozami oddanymi do pielęgnacji Bonsai z jakimś wyjątkiem, nie nawozimy drzewek świeżo przesadzonych. Od maja zaczynamy drzewko codziennie podlewać i codziennie sprawdzać jego wilgotność. Jeżeli szuka o przycinanie to teraz teraz możemy sosnom skrócić młode pędy. Pozostałe gatunki iglaste też muszą poczekać na przycięcie. Drzewka liściaste możemy przyciąć bez obaw. Nadal musimy być ostrożni, jeśli szuka o szkodniki i codziennie sprawdzać czy każde się nie pojawiły.

Czerwiec

To stopień upałów, więc drzewko podlewamy codziennie z umiarem. Zasilamy drzewko odpowiednim nawozem do Bonsai. U drzewek liściastych możemy przyciąć zdrowe liście, natomiast u drzewek iglastych możemy skończyć już odpowiednich cięć wg obranego stylu. Drzewka iglaste możemy zacząć drutować, pamiętając żeby nie drutować igieł.

Lipiec

Zwiększamy częstotliwość podlewania do kilku razy dziennie. W doba kiedy promienie słoneczne są bardzo zdrowe nie opryskujemy liści bowiem to im zaszkodzi. Zraszamy drzewko w godzinach późno popołudniowych i wieczornych. W lipcu w dalszym rozwoju intensywnie nawozimy, często po dłuższych opadach. Toż pewny aura na cięcia, bowiem w owym stanie rany po cięciach bardzo szybko się goją. Zaczynamy oglądać odrutowane części Bonsai. Część drutów można rozpocząć już ściągać.

Sierpień

Nadal Bonsai potrzebuje dużo wilgoci a zatem podlewamy kilka razy dziennie. Gdy jesteśmy drzewko kwitnące lub powodujące wtedy nie zasilamy teraz ich nawozem. Możemy na zasadzie odżywki użyć nawozu potasowo-fosforowego. Nie powinniśmy już wykonywać zabiegu przycinania, gdyż drzewko jeśli po przycięciu wypuści nowe kierunki wtedy mogą one zimą przemarznąć. Ostatnie kolej na zdjęcie drutów. Tak dlatego oglądamy dość dokładnie konary i cele, na których założyliśmy druty i jeśli tylko zauważymy, że któryś wrzyna się w skórę to natychmiast zdejmujemy. Z aktualnej pory, aż nastanie wiosna drzewek Bonsai teraz nie drutujemy.

Wrzesień

W wrześniu drzewka owocowe wydają owoce, a tak ogólnie rzecz wybierając stanowi owo stopień kiedy drzewko szykuje się do zimy. Podlewanie należy ograniczyć. Nie robimy już żadnych sposobów formowania, jak także nie nawozimy już Bonsai, aż do następnej wiosny.

Październik

Należy usunąć jesienne liście bo potrafiły się być źródłem chorób i szkodników. Są jednak wyjątki: buki, dęby, graby, jakie planują brązowe liście, mogą stać na drzewach. Też w sukcesie drzewek iglastych usuwamy opadłe igły. Jest wówczas wyjątkowo chwila na wykonanie znaczenia dla własnego Bonsai do przezimowania.

Listopad i grudzień

Drzewko Bonsai nakładamy na znaczeniu zimowym. Najgroźniejsze są mrozy uważające się przez kilka dni, gdyż wtedy korzenie nie mogą korzystać wody oraz nosić jej do wyższych partii drzewka. W żadnym jednak fakcie nie należy ich wnosić do cieplejszych pomieszczeń gdyż zakłóci zatem ich normalne funkcjonowanie.

źródło Drzewka Bonsai podstawowe informacje

0 0 votes
Daj ocenę