„CHWILA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

14 marca, 2020 0 przez Doradca HR

„CZAS NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w ostatniej kwestii odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent wspominałam o przygotowaniach miasta na najpodobniejsze dni oraz bezpieczeństwu ludzi w istoty dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła oraz o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą uczęszczać do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Stąd i chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w współczesnych polach, w jakich potrafią skupiać się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji kobiet z drugich państw, szczególnie tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w pewnym związku z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie tylko o to, bądź jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, ale i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i rozliczenia nadejdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo teraz na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę