Agencja Pracy Tymczasowej Golczewo  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Golczewo Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Doradca HR

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest niezależnym obowiązkiem firm, których kierowcy wykonują usługi przewozu międzynarodowego na placu tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w jasnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Biały Bór Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za jakąś godzinę pracy przychodzi na kursy pracownicze naszych spółek transportowych uczestniczących we Francji, a jeszcze wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego przedstawiciela na gruncie Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Dotyczy to również kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego standardu ważny jest za reprezentowanie biura we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi też wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje i prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na pola Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, razem z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin roli w porządek dobry z ważnymi na placu tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W zestawieniu należy także uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która oznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Biały Bór Zadzwoń 790666593

Potrzebne jest także wyznaczenie dni urlopu i pozostałych wolnych dni, włącznie z korzystającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy odbywają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Zgodnie z obecnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w wypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wychodząca z organizmu zbiorowego może wtedy wynosić nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale też dodatek stażowy (uzależniony od długości rzeczy oraz osiągający do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu roli w prawdziwa i niedziele oraz należności z tytułu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Biały Bór Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę